Montaż i Serwis Rekuperacji

Jednym z obszarów działalności przedsiębiorstwa POLAR, które świadczy usługi dla klientów z całej Polski, są systemy rekuperacji – stale zyskujące na popularności ze względu na cechujące je atuty, między innymi na gwarantowanie wymiany zużytego powietrza na świeże. Jako fachowcy w swojej branży doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny jest odpowiedni, profesjonalny montaż rekuperacji w kontekście jej późniejszej pracy.

Właśnie dlatego przywiązujemy dużą wagę do realizowanych przez nas prac, bazując przy tym na szerokiej wiedzy i bogatym doświadczeniu zebranym na przestrzeni lat w rozmaitych obszarach, między innymi w obszarze systemów rekuperacji. Jednocześnie mamy świadomość znaczenia serwisu rekuperatorów wykorzystywanych przez naszych klientów, dlatego proponujemy Państwu kompleksowe wsparcie techniczne, na które składa się zarówno instalacja urządzenia, jak i jego późniejszy serwis.

Zasady Działania Systemu Rekuperacji

Nie bez powodu rekuperacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem – powodem tego jest przede wszystkim specyfika działania tego typu systemów, a tym samym ich atuty przekładające się na realne korzyści czerpane przez użytkownika. Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jej działanie polega na wymianie zużytego powietrza znajdującego się wewnątrz pomieszczenia na świeże powietrze pochodzące z zewnątrz.

Co ważne, przepuszczone przez rekuperator powietrze jest w nim oczyszczane z rozmaitych zanieczyszczeń, dzięki czemu, kiedy dociera do wnętrza, nie zawiera kurzu, smogu i niebezpiecznych dla człowieka alergenów. Dużą zaletą opisywanego systemu jest niegenerowanie przez niego nieprzyjemnych dla słuchu hałasów, co dopełnia wygodę korzystania z gotowej instalacji. Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Jakie są Najważniejsze Zalety Systemów Rekuperacji?

Rekuperacja bardzo często stawiana jest w opozycji do ogrzewania i klimatyzacji. Do jej cech charakterystycznych, których nie można przypisać ani ogrzewaniu, ani klimatyzacji, należy przede wszystkim zdolność do wymiany zużytego powietrza na świeże, generowanie istotnych oszczędności finansowych dla użytkownika ze względu na obniżone koszty eksploatacji budynku oraz filtracja i oczyszczanie powietrza we wnętrzach. Ponadto w przeciwieństwie do klimatyzacji rekuperacja funkcjonuje w prawidłowy sposób nawet przy otwartych oknach. Nie należy jednak zapominać o cechach łączących rekuperację z ogrzewaniem i klimatyzacją, do których zalicza się:

  • zużywanie małej ilości energii elektrycznej,
  • pracę w trybie automatycznym,
  • funkcjonowanie niezależne od zewnętrznych warunków atmosferycznych,
  • wyposażenie w funkcję regulacji intensywności.

Choć systemy rekuperacji wyróżniają się wieloma autami, to warto podkreślić, że nie mają one takiej funkcji grzewczej, jaką ma typowe ogrzewanie czy klimatyzacja. Oznacza to, że w strefie klimatycznej odpowiadającej Polsce nie mogą zastąpić systemów grzewczych. Poza tym rekuperacja nie chłodzi w takim stopniu, jak klimatyzacja, choć obniża temperaturę powietrza nawiewanego do wnętrza w okresie letnim.

Profesjonalny Montaż i Serwis Rekuperacji – Cennik

Koszt realizowanej przez przedsiębiorstwo POLAR usługi w postaci montażu i serwisu rekuperacji jest bezpośrednio uzależniony od specyfiki budynku, w którym opisywany system ma być wykorzystywany, a w tym od liczby znajdujących się w nim pomieszczeń oraz kondygnacji. Dokonujemy więc wyceny powierzanych nam zadań dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia. Kluczowe jest również to, jakie są indywidualne potrzeby i preferencje klienta względem planowanej instalacji. Jeżeli mają Państwo pytania związane z montażem i serwisem rekuperacji, zapraszamy do kontaktu.