Montaż i Serwis Urządzeń Chłodniczych

Obszarem działalności firmy POLAR jest również profesjonalne chłodnictwo. Jako fachowcy mający wieloletnie doświadczenie w branży zajmujemy się montażem i serwisem urządzeń chłodniczych. Nie ograniczamy jednak naszych działań wyłącznie do obsługi typowego sprzętu chłodzącego, takiego jak agregaty czy meble chłodnicze. Specjalizujemy się w montażu i serwisie rozmaitych maszyn, a w tym lad chłodniczych, agregatów i sprężarek chłodniczych, szaf chłodniczych i mroźniczych czy regałów, natomiast jesteśmy przygotowani również do obsługi specjalistycznych urządzeń typu maszyny do produkcji lodów i chillery.

Chłodnictwo – Serwis

Regularny przegląd techniczny urządzeń chłodniczych jest niezbędny, by działały one w odpowiedni sposób, a tym samym gwarantowały wygodę w trakcie codziennego korzystania z nich. W trosce o komfort naszych klientów firma POLAR zapewnia kompleksowy serwis maszyn chłodzących, przy czym na podejmowane przez nas działania składa się wiele rozmaitych prac – mających jednak równe znaczenie w kontekście kondycji wykorzystywanego przez klienta sprzętu.

W ramach serwisu urządzeń chłodniczych zajmujemy się przede wszystkim oceną stanu technicznego danego obiektu. Analizujemy przy tym sprawność działania maszyny poprzez weryfikację poprawności funkcjonowania poszczególnych podzespołów. Na tej podstawie dokonujemy rzetelnej diagnozy, dzięki której stwierdzamy, czy sprawdzane urządzenie chłodnicze wymaga naprawy lub wymiany na nowe.

Przeglądy techniczne wykonywane przez firmę POLAR specjalizującej się między innymi w obsłudze urządzeń chłodniczych, a także montażu i serwisie klimatyzacji, polegają również na ocenie działania układu chłodniczego. Prace z tym związane dotyczą sprawdzenia zawartości środka chłodniczego w układzie, co jest kluczowe w kontekście jakości funkcjonowania całego systemu. W ramach kontroli pracy układu chłodniczego nasi fachowcy wykonują niezbędne pomiary i analizy parametrów roboczych niezbędne do prawidłowej oceny stanu technicznego obiektu poddawanego przeglądowi.

Do pozostałych działań realizowanych w ramach serwisu urządzeń chłodniczych należy kontrola zużycia energii przez sprawdzaną maszynę: dzięki monitorowaniu tego parametru możliwe jest zapobieżenie poważnym awariom urządzenia. Jeżeli zużycie energii nie mieści się w przewidzianych dla danego sprzętu normach, stanowi to potencjalny objaw obecnej w nim usterki. Dla naszych klientów wykonujemy również działania konserwacyjne. W urządzeniach chłodniczych czyścimy przede wszystkim skraplacze, których stan w istotnym stopniu wpływa na jakość funkcjonowania całego układu.

Fachowy Montaż i Serwis Maszyn do Lodów i Chillerów

Przedsiębiorstwo POLAR to firma, którą reprezentują prawdziwi fachowcy mający doświadczenie w montażu i serwisie odmiennych w swojej specyfice urządzeń. Dzięki temu przygotowana przez nas oferta jest kierowana zarówno do tych osób, które poszukują kompleksowego wsparcia w zakresie obsługi typowych urządzeń chłodniczych, jak i oczekujących naprawy urządzeń mroźniczych, a w tym urządzeń specjalistycznych. W zakresie realizowanych przez naszą firmę usług znajduje się również montaż i serwis maszyn do lodów. Oferta firmy POLAR skierowana jest więc między innymi do kawiarni i restauracji. Nasi fachowcy zajmują się także montażem i serwisem agregatów chłodniczych, czyli tzw. chillerów wykorzystywanych w obiektach biurowych, obiektach HoReCa, a także w obiektach przemysłowych.